Filmy sierota, relacja mężczyzna-kobieta, relacja ojciec-córka

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje sierota, relacja mężczyzna-kobieta, relacja ojciec-córka. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Niania

5,7
Sympatyczna, ale nieco nieokrzesana Frania Maj (Agnieszka Dygant) zostaje nianią trójki dzieci bogatego i popularnego producenta seriali telewizyjnych, Maksymiliana Skalskiego (Tomasz Kot).
W Twin Peaks zostaje odnalezione ciało uczennicy - Laury Palmer. Do miasteczka przyjeżdża agent federalny Dale Cooper i rozpoczyna śledztwo.
Kanwą scenariusza stały się wojenne wspomnienia Salomona Perela - Żyda z Saksonii. Jego rodzina uciekając przed faszystowskimi prześladowaniami emigruje do Polski. Rozpoczyna się wojna. Salomon, uciekając przed Niemcami, trafia do sierocińca w Grodnie. Tu wstępuje do organizacji komsomolskiej, której staje się aktywnym działaczem. Kiedy wpada w ręce Niemców, ci dziwnym zbiegiem okoliczności uznają go za Aryjczyka w czystej postaci. Salomon robi wszystko, aby prawda o jego pochodzeniu nie wyszła na jaw. Zostaje gorliwym zwolennikiem ideologii hitleryzmu, a nawet bohaterem wojennym. Wkrótce zwierzchnicy doceniając jego zasługi wysyłają go do elitarnej szkoły Hitlerjugend…


Jacob Petersen, pełen ideałów dyrektor upadającego sierocińca w Indiach, poświęcił życie opiece nad porzuconymi na ulicach dziećmi. Kiedy nad sierocińcem zawisła groźba likwidacji, Petersen dostaje niezwykłą ofertę pomocy. Nieznany duński biznesmen Jørgen, proponuje mu dotację w wysokości 4 milionów dolarów. Istnieje jednak pewien dziwny warunek.
Po latach niewoli barbarzyński wojownik rozpoczyna podróż, której celem jest zemsta na ludziach odpowiedzialnych za mord rodziców.
Ostatni dzień wojny. Poranek pierwszego dnia pokoju. Pokazać tej szczególnej nocy losy młodego człowieka uwikłanego w okupacyjną przeszłość, zmęczonego bohaterstwem, przeczuwającego inne, lepsze życie. Cóż to za piękny temat do filmu. Tej szczególnej nocy spotyka się przeszłość z przyszłością - i zasiada do jednego stołu. Przy akompaniamencie tang i fokstrotów bohater filmu, Maciek Chełmicki, szuka odpowiedzi, jak żyć dalej - jak zrzucić dławiący bagaż przeszłości, rozwiązuje odwieczny dylemat żołnierza. Słuchać czy myśleć. A jednak Maciek zabije...
"Rygor i dyscyplina" to motto szkoły "Valgranges"... Ta renomowana placówka, otoczona gęstym lasem znajduje się w miejscu odizolowanym od cywilizacji. W szkole wymagane jest noszenie jednakowych mundurków, a uczniowie mieszkają w internacie znajdującym się w sąsiadującym budynku. Dyrektorowi szkoły, czterdziestodwuletniemu Victorowi Durier udało się zmienić były sierociniec w najlepszą prywatną szkołę w okolicy. Zatrudnił on profesjonalny i oddany zespół nauczycieli w skład którego wchodzą: Elsa - dyrektorka do spraw edukacyjnych, Oscar - nauczyciel historii, Hubert - nauczyciel matematyki, wuefista Julian oraz Nadia, która zajmuje się najmłodszymi dziećmi. Sprawami dotyczącymi zarządzaniem szkołą zajmuje się Helen. Pod jej rządami znajdują się kucharz Xavier i nowo przybyła pokojówka Maria. Szkoła wydaje się być gotowa do rozpoczęcia nowego roku, ale wkrótce życie jej mieszkańców zaczynają zakłócać mroczne sekrety.
Zatrudniona w domu dziecka Diane pragnie adoptować jedną ze swoich podopiecznych, bardzo sympatyczną i zaradną dziewięciolatkę Amandę. Niestety, Diane jest panną i ten fakt skutecznie uniemożliwia jej osiągnięcie celu. Dziewczynka ma trafić do rodziny której nie cierpi. Wkrótce Amanda obmyśla misterny plan, a pomóc ma w nim Roger, wdowiec i milioner który poszukuje matki dla swojej córki.

65

5,6
4,2
Po katastrofie pilot Mills odkrywa, że planeta, na której się rozbił, jest Ziemią sprzed 65 milionów lat temu.
Film, nagrodzony Oscarem przez Amerykańska Akademię, który powstał w oparciu o słynną powieść Güntera Grassa pod tym samym tytułem, portretuje mieszkańców Gdańska – Polaków, Niemców i Kaszubów – na tle historycznych wydarzeń pomiędzy rokiem 1924 i końcem II wojny światowej. Bacznym obserwatorem owych zdarzeń jest Oskar Matzerath, nad wiek rozwinięty chłopiec, którego świat dorosłych napawa sceptycyzmem i niechęcią. Nie chcąc stać się jego częścią, w dniu trzecich urodzin postanawia, że nie będzie dalej rosnąć. Z okazji urodzin rodzice kupują mu blaszany bębenek, który odtąd będzie jego nieodłącznym towarzyszem. Głośnym bębnieniem i przenikliwym wrzaskiem chłopiec potrafi kruszyć szkło, tym samym protestując przeciwko braku zainteresowania i kłamstwom dorosłych.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…