Filmy brazylia, przemoc

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje brazylia, przemoc. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Miasto Boga przedstawia historie ludzi żyjących w slumsach Rio de Janeiro, ich życie bez perspektyw i szans na wyrwanie się z tego okropnego świata. Nędza, gangi, rabunki to codzienność, z którą muszą borykać się bohaterowie filmu. Wielu z nich wybiera takie życie, przystają do gangów i stają się przestępcami. Ale Busca-Pé obiera sobie inny cel, postanawia zostać fotografem i podejmuje próbę wydostania się z piekła. Wstrząsający film, oparty na podstawie powieści Paulo Linsa.
Były komandos, John Chapman, wyjeżdża do Sao Paulo, gdzie brutalnie pobito jego siostrę. Gdy policja pozostaje bezradna, John postanawia na własną rękę odszukać ludzi za to odpowiedzialnych.

Elitarni

7,4
Jest rok 1997, w Rio de Janeiro korupcja jest prawem. Setki tysięcy ludzi żyją w favelach – lokalnych slumsach. Oddziały milicji narkotykowej mają całkowitą kontrolę nad tym obszarem, a policja prowadzi brudne interesy na zewnątrz. Uczciwy gliniarz w 1997 roku w Rio jest celem dla jednych i dla drugich. Elitarna jednostka policji - BOPE (Batalhão de Operações Policiais Especiais) zwalcza handel narkotykami, ale utrzymanie porządku ma swą cenę. Oddział stosuje taką samą brutalną przemoc jak handlarze, by wytępić dostawców i szefów gangu. Coraz trudniej odróżnić dobro od zła i sprawiedliwość od zemsty.


Baraka

7,6
Baraka to rodzaj niewerbalnej filmowej refleksji, próba pokazania naszej planety odkrywająca naturalne piękno różnych miejsc świata, ukazująca stan ludzkiej duchowości. Baraka pokazuje cud narodzin, życia i śmierci, a także skłonność ludzi do samodestrukcji.
Opowieść o Joao Francisco dos Santos, kabaretowym transwestycie, wyrzutku i ojcu siedmiorga adoptowanych dzieci, który spędził w więzieniu prawie 28 lat. Reżyser zrywa z linearną narracją, stawia na wizualną ekspresję, niezwykły montaż i ujęcia, przy pomocy których opisuje barwny świat swego bohatera. Jedno z odkryć ubiegłorocznego festiwalu w Cannes.
Dwaj bracia przygotowują napad na sklep jubilerski własnych rodziców. Złe przygotowanie doprowadza jednak do serii strasznych wydarzeń.

Samsara

7,7
Po 20 latach od nakręcenia kultowej Baraki Ron Fricke powraca na ekrany kin fenomenalnym obrazem Samsara. To poetycki film bez słów, zapierająca dech podróż przez 25 krajów i kultur z porywającą muzyką, nominowanej do Oscara za oprawę muzyczną do Gladiatora, Lisy Gerrard z Dead Can Dance w tle. Film kręcono przez 5 lat, wyłącznie na taśmie 70 mm, co wpłynęło na jego wyjątkową wartość estetyczną. Sam tytuł wywodzi się z sanskryckiego określenia nieustannego przepływu i powtarzającego się cyklu narodzin, życia, śmierci i odrodzenia. Samsara zabiera nas w miejsca piękne i dotąd nieznane, pokazując przy tym potęgę natury, wpływ cywilizacji na przyrodę i życie człowieka, diametralnie odmienne życie ludzi w różnych zakątkach świata i skłania do refleksji nad kierunkiem, w którym podąża współczesna cywilizacja. PRZYGOTUJ SIĘ NA NIESPOTYKANĄ UCZTĘ DLA ZMYSŁÓW.
Donato (Wagner Moura) wychował się w portowym mieście Fortaleza na północno-wschodnim wybrzeżu Brazylii, gdzie pracuje jako ratownik i przyzwyczaił się do widoku palm i plaży w słońcu. Pewnego dnia ratuje niemieckiego turystę Konrada (Clemens Schick), któremu groziło utonięcie. Dwaj mężczyźni zrozumieli się natychmiast. Ale w tej samej chwili, gdy zaczyna się rozwijać silne uczucie między nimi, Konrad musi powrócić do Niemiec. Donato podąża za Konradem do Berlina. W stolicy Niemiec, widzi, że nowy świat, to nie raj wybrzeża brazylijskiego.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…