Filmy islam, pakistan

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje islam, pakistan. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Daniel Pearl jest dziennikarzem Wall Street Journal. Od pewnego czasu zbiera materiały na temat terrorysty Richarda Reida. Wszystkie tropy prowadzą Daniela do Karczi w Pakistanie, gdzie może spotkać się z kimś w sprawie Reida. Daniel już nie wrócił z tego spotkania. Żona Daniela, Mariane postanawia napisać książkę o życiu i śmierci swojego męża...

Syriana

6,6
Thriller polityczny, który powstał na podstawie pamiętników agenta CIA Boba Baera. Opowiada o tajnikach działalności amerykańskiego wywiadu oraz jego udziale w powstawaniu organizacji terrorystycznych na Bliskim Wschodzie.


Gandhi

7,7
Niezwykła historia wielkiego człowieka, przywódcy politycznego i duchowego Indii w walce o niepodległość, który poświęcił swe życie w imię wolności swego narodu. Film pokazuje nie tylko działalność Gandhiego, ale także jego filozofię i myśl, które wywarły ogromny wpływ nie tylko na Indie, ale na cały świat. Głównym celem życia Gandhiego było poszukiwanie prawdy. Twierdził, że Prawda jest daleko bardziej potężna niż jakakolwiek broń masowej zagłady. Był też propagatorem biernego oporu, jako sposobu walki politycznej. Głosił zasadę niestosowania przemocy, którą poszerzył o politykę swadeshi czyli bojkotowanie zagranicznych, w szczególności brytyjskich towarów.

Osama

6,8
Akcja filmu rozpoczyna się w momencie, kiedy władzę w Afganistanie przejmują Talibowie. Pewna wdowa postanawia zamienić swoją córkę w chłopca. Obcina jej włosy, ubiera jak przeciętnego chłopaka i wysyła do pracy. Wkrótce jednak dziewczynka trafia do Talibów, do szkoły terrorystów. Pozostaje już tylko kwestią czasu kiedy dowiedzą się, kim tak naprawdę jest Osama (Marina Golbahari)...
Czterech kolegów, muzułmanów żyjących w Wielkiej Brytanii jedzie na ślub swojego przyjaciela do Pakistanu. W trakcie podróży dowiadują się o ataku na World Trade Center. Tuż przed weselem zostają aresztowani przez okupacyjne, amerykańskie siły zbrojne i osadzeni w bazie wojskowej Guantanamo. Pada niejasne podejrzenie, że są członkami Al Kaidy. Tylko z tego powodu chłopcy przez trzy lata będą więzieni w nieludzkich warunkach, torturowani i poniżani w imię walki ze światowym terroryzmem.
Akcja toczy się w Afganistanie, zimą 1975 roku. Dwunastoletni Amir, syn bogatego biznesmena z Kabulu, ma własne troski. Desperacko pragnie wygrać doroczne zawody latawców, by udowodnić ojcu, że jest wart jego uwagi i pochwały. On i jego przyjaciel marzą o zwycięstwie. Żaden z chłopców nie potrafi jednak przewidzieć, co zdarzy się tego popołudnia.
Yusef to niczym niewyróżniający się pakistański student. Po przeprowadzce trafia w kręgi nieznane mu dotąd jako praktykującemu muzułmaninowi. Świat punk rocka, skinów, skejtów, drag queens zaskakuje całkowicie chłopaka. Najmocniej zaś fakt, że ci ludzie nie odstąpili od wiary, a wciąż bardzo intensywnie studiują Koran, nie rezygnując przy tym z rockandrollowego życia.
Dokument „Insha Allah. Krew Męczenników” pokazuje Państwo Islamskie z punktu widzenia wszystkich grup prześladowanych przez dżihadystów. Autorzy rozmawiają z najważniejszymi świadkami działań kalifatu: z generałami, ministrami, wojownikami ISIS i kurdyjskimi Peshmergami. W czasie zdjęć do filmu twórcy trzykrotnie uniknęli zamachów bombowych - jako jedyni polscy dziennikarze, obecni na froncie walki z ISIS, dotarli do świadków, którzy nigdy wcześniej nie opowiadali o swoich przeżyciach. Dziennikarzom udało się zebrać świadectwa chrześcijan z Mosulu i Doliny Niniwy, Jazydów z okolic Sinjar, Asyryjczyków z terenów północnej Syrii, oddziałów Peshmergów, jedynej lądowej formacji zbrojnej stawiającej opór Państwu Islamskiemu. Udało się porozmawiać również z członkami Państwa Islamskiego schwytanymi przez iracką policję.
Jako pierwsza kobieta przywódczyni islamskiego narodu, była premier Pakistanu - Benazir Bhutto, jej historia życia rozwija się jak opowieść o szekspirowskich wymiarach. Kształcona na Harvardzie i Oxfordzie, Bhutto ewoluowała z rozpieszczonej księżniczki w pewnego siebie polityka, walczącego z tradycją i terroryzmem w jednym z najbardziej niebezpiecznych krajów na świecie.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…