Filmy żołnierz, armia francuska

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje żołnierz, armia francuska. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Odnajdujemy Claude'a Langmanna (Guy Bedos), bohatera „Starego człowieka i dziecka”, który dorósł i jest wystarczająco dorosły, by pełnić służbę wojskową. Przyjaciel ojca, który jest w lotnictwie, widzi go tutaj, aby pozostał przy nim w Paryżu. Ale jego mapa życia wskazuje inne miejsce docelowe. Nasz bohater Claude zostaje wezwany przez urzędnika z Ministerstwa, który awansował go do pułku w Vincennes i zostaje wysłany do Maroka.

Napoleon

6,1
6,1
Pełna widowiskowych akcji epopeja, która szczegółowo opisuje wzlot i upadek kultowego francuskiego cesarza Napoleona Bonaparte (Joaquin Phoenix) oraz ukazuje jego wizjonerską taktykę wojskową i polityczną. Jest to także opowieść o nieustępliwej podróży do władzy przez pryzmat uzależniającego i niestabilnego związku z jego jedyną prawdziwą miłością, Józefiną (Vanessa Kirby).

Danton

7,3
Akcja filmu rozpoczyna się wiosną 1794 r. W rewolucyjnej Francji szaleje terror. Billaud Varenne oskarża Dantona i jego przyjaciół o działalność kontrrewolucyjną. Robespierre nie zgadza się wprawdzie na sądzenie Dantona, ale inni członkowie Komitetu przytaczają wciąż nowe argumenty przeciwko niemu. Jednocześnie dochodzi do konfiskaty redagowanej przez Desmoulinsa gazety dantonistów „Vieux Cordelier”. Wkrótce Danton otrzymuje poufne ostrzeżenie, że rząd nosi się z zamiarem aresztowania go. Z inicjatywy Robespierre'a dochodzi do spotkania obu przywódców, ale nie udaje im się osiągnąć porozumienia. W Komitecie Ocalenia Robespierre domaga się aresztowania Dantona. Nalega, by nastąpiło to szybko, gdyż czas pracuje na korzyść jego przeciwnika, który może w ciągu paru dni zmobilizować przeciw rządowi armię. Na podstawie raportu Saint-Juste'a zostaje przygotowana lista osób do aresztowania.


Akcja obejmuje okres od zimy 1957 do końca 1960, cofając się w retrospekcji do wypadków 1954 roku. Dały one początek narodowowyzwoleńczej walce ludu algierskiego. Opis ogranicza się do miasta Algier, a właściwie do jego arabskiej dzielnicy Kazby.
Film przedstawia odejście niemieckiej armii z Paryża w 1944 roku oraz zmagania różnych frakcji francuskiego ruchu oporu, aby odzyskać kontrolę w stolicy.
Film ukazuje karierę Napoleona Bonaparte od jego dzieciństwa aż po wkroczenie do Włoch w 1797 roku.
W Wigilię świąt Bożego Narodzenia w 1914 r. w okopach żołnierzy niemieckich, francuskich i angielskich doszło do spontanicznego zawieszenia broni. Przyczyniła się do tego głośno śpiewana kolęda. Duńska śpiewaczka Anna Sorensen (Diane Kruger) zostaje zaproszona blisko linii frontu, by zaśpiewać dla niemieckich oficerów. Kiedy rozbrzmiewa kolęda "Cicha noc", żołnierze z przeciwnych stron wychodzą z okopów i razem uczestniczą we mszy. Nazajutrz dzielą się jedzeniem, odbywa się nawet mecz piłki nożnej. Ale przecież zawieszenie broni nie może trwać wiecznie...
Rok 1943. Historia grupy Algierczyków wcielonych do armii francuskiej podczas II wojny światowej. Saïd, Abdelkader, Messaoud i Yassir są przedstawicielami różnych klas społecznych, których połączyła gotowość do walki z nazistami w obronie ojczyzny. Jednak ze względu na swe pochodzenie są traktowani jak żołnierze drugiej kategorii, których można w rozmaity sposób dyskryminować, na przykład obcinając racje żywnościowe. Nie jest też brana pod uwagę możliwość awansowania ich. Złota Palma w Cannes 2006 za główną rolę męską. Nominacja do Oscara 2007 za najlepszy film nieanglojęzyczny.
Piękna i nieznająca jeszcze świata, 17-letnia dziewczyna Genevieve, zakochuje się z wzajemnością w ubogim mechaniku Guy'u. Młodzi, choć szczęśliwi, nie mają z czego żyć. Matka dziewczyny jest wdową i posiada jedynie malutki sklepik z parasolami. Jednak para nie przejmuje się tym i planuje ślub, na który nie zgadza się matka Genevieve. Wkrótce Guy wyjeżdża na front. Genevieve odkrywa, że zaszła w ciążę...
Wyczyny wojenne francuskiego kapitana Conana (Philippe Torreton) i jego ludzi podczas I wojny światowej oraz podczas interwencji aliantów w czasie rosyjskiej wojny domowej. Gdzieś na Bałkanach, listopad 1918 roku. Zwycięstwo aliantów na froncie salonickim utrwala i dopełnia zwycięstwo na pozostałych frontach. Według Conana zabicie faceta, to każdy może to zrobić. Ale zabijając go, zasiej strach w czaszkach dziesięciu tysięcy innych, to była jego praca, zadanie Conana i jego gangu, prekursorów komandosów Wolnego Korpusu. Ale kiedy ten brud wojenny ustał, musieli ukryć noże, splamione krwią ręce. Zostały tylko medale. Problem w tym, że wojny mogą kończyć się z dnia na dzień, ale dusze wojowników nie tracą przyzwyczajenia do radości z walki.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…