Filmy 1968

Przeszukaj katalog

Przedstawiamy listę najlepszych i najpopularniejszych filmów z 1968 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Spotykanie dwójki młodych członków zwaśnionych rodzin kończy się zakazaną miłością.
Adaptacja bestselleru Alistaira McLeana. Fikcyjna opowieść o brawurowej akcji alianckich komandosów, którzy mają za zadanie uwolnienie amerykańskiego generała przetrzymywanego w zamku w Szwajcarii, gdzie spotyka się również na naradach hitlerowska generalicja.
Akcja filmu toczy się w Nowym Jorku. Młody, początkujący aktor – Guy Woodhouse – wraz z żoną Rosemary poszukują mieszkania. W końcu para decyduje się na zamieszkanie w starej kamienicy pomimo ostrzeżeń ich wspólnego przyjaciela, Hutcha, który opowiada im o mrocznej przeszłości budynku. Już po kilku dniach dochodzi do tragedii – sąsiadka, którą Rosemary poznała w pralni, popełnia samobójstwo, skacząc z okna mieszkania Minnie i Romana Castevetów – starszego małżeństwa, zajmującego się wcześniej dziewczyną. Guy i Rosemary zapoznają się z nimi, lecz po pewnym czasie zaczyna drażnić ich nachalność nowych przyjaciół. Postanawiają zerwać kontakt, jednak niespodziewanie Guy zmienia zdanie zaraz po tym, jak otrzymuje rolę w teatralnym przedstawieniu.


Główna bohaterka, Julie Kohler, traci męża w dniu ślubu. Po wyjściu z kościoła zostaje przypadkowo zastrzelony. Strzał padł z pobliskiego budynku, w którym bezmyślnie zabawiało się bronią pięciu przyjaciół. Przestraszeni zbrodnią mężczyźni postanawiają się rozstać i nigdy więcej się nie spotykać. Julie decyduje się odszukać zabójców męża i na własną rękę wymierzyć im sprawiedliwość.
Pewien przemysłowiec stoczniowy wyrzuca z pracy pewnego młodego, zdolnego konstruktora jachtów. Okazuje się jednak, że decyzja była zbyt pochopna. Jak zachęcić wyrzuconego, do powrotu do pracy. Czy jedna niedziela wystarczy? Jakich metod będzie musiał użyć zły pracodawca?
Gdy Gofer ostrzega Puchatka, że nadszedł Wiatrodzień, miś postanawia wybrać się do Prosiaczka, aby życzyć mu „szczęśliwego Wiatrodnia”. Okazuje się jednak, że Prosiaczek został porwany przez wichurę niczym liść. Na domiar złego wiatr niszczy dom Sowy. A to nie koniec kłopotów, gdyż po wichurze przychodzi wielka ulewa, a z nią powódź…
To właśnie Dziki Zachód. Claudia Cardinale gra prostytutkę, która zamienia się w madonnę. Henry Fonda wciela się w najczarniejszy charakter w swej karierze i jest w tym przekonujący jak nigdy: jego Frank, bezwzględny, psychopatyczny morderca, nie odczuwa żadnych wyrzutów sumienia po wymordowaniu całej rodziny. Jason Robards jest Metysem fałszywie oskarżonym o te zbrodnię, zaś Charles Bronson gra człowieka, który pamięta, jak brutalnie torturowano jego brata.
Kultowa radziecko-rosyjska kreskówka „Wilk i Zając” opowiada o tytułowych zwierzakach, które przeżywają między sobą wiele zabawnych przygód. W każdym odcinku groźny wilk próbuje dopaść sympatycznego zająca, ale jest przy tym strasznie nieporadny.
Muzyczna fantazja rysunkowa. Rewolucyjne połączenie pop-artowskiej plastyki z muzyką Beatlesów, pochodzącej głównie z longplayu „Sgt. Pepper's Lonely Hearts Club Band”. Tytułowy przebój oraz motywy tematyczne posłużyły do nakreślenia fabuły opisującej fantastyczną podróż czwórki muzyków z Liverpoolu do Pepperlandu. Tam miłośnicy Bacha zostali zaklęci przez okrutnych Sinoli. Czar pryska, gdy Beatlesi, pokonawszy trudy podróży, zaczynają swój koncert.

Bullitt

7,3
Nowe zadanie detektywa Franka Bullitta wygląda na rutynowe: ochrona głównego świadka podczas weekendu poprzedzającego ważny proces. Jednak zanim skończy się noc, świadek będzie leżał umierając od ran postrzałowych, a twardy, rzeczowy Bullitt przysięga, że nie spocznie, póki zabójcy nie zostaną przygwożdżeni.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…